7 Eylül 2015 Pazartesi

2016 Yılı Genç Bayanlar İçin Giyim Modası

Yaz aylarının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde artık mağazalarda, camekanlarda 2015-2016 sonbahar-kış sezonunun son trend ve modellerini görmeye başladık. Yine her zamanki dopdolu, hızlı ve renkli bir moda sezonu geçeceğe benziyor. Özellikle modayı takip eden bayanlar için bu sezonun trend renk ve modelleri hakkında bazı ipuçları vereceğiz.


Evet bu sezonda bazı kıyafet ve modeller hakkında sıralama yaparsak sanırız ilklerden birisi kürk olabilir diyebiliriz. Neredeyse kürkün her çeşiti moda olacak diyebiliriz. Kürk ceket, kürk manto, kürk kaban, kürk yelek, kürk etol, kürk yaka, kürk kollar gibi bu sezonda etrafımızda bol bol kürk tasarımları görebiliriz.

Bir diğer trend olabilecek model ise yüksek bel skinny pantolonlar! Evet son zamanlarda özellikle sokak modasında bayanlarca bir hayli kullanılan bu model 2016 sezonunda da çokça karşımıza çıkacağa benziyor. Yüksek bel in düşük bel out bu sezonda! Aksesuar olarak ise özellikle dar uzun elbiselerde kullanılabilen bel kısmını tam sarıp kavrayan ve belin ön plana çıkmasını sağlayan büyük kemerler diyebiliriz.

Bunlardan başka yine sokak modasının trendlerinden olan pelerin ve panço akımı bu sezonda da devam edeceğe benziyor. Ayrıca moda takipçisi bayanlar tarafından çok tutulup sevilen geniş ve bol paça pantolan modası da bu sezon devam edecek gibi görünüyor.
Ve son olarak değinmek istediğimiz model de özellikle genç ve aykırı bayanlar tarafından çok sevilen ve her zaman tercih edilen trendlerden biri olan punk ve gotik tarzı stiller. Evet asilik, aykırılık, marjinallik, sıradışılık gibi kavramların stili olan bu tasarımlar bu sezonda da karşımıza çıkacağa benziyor.


Bu yazımızda da 2015-2016 sezonu için son trendler hakkında moda takipçilerine bazı ipuçları ve fikirler vermeye çalıştık. Tasarım seçimlerinizde ve kombinlerinizde şimdiden başarılar.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi