4 Eylül 2015 Cuma

2016 En Trend Bayan Saç modelleri

Saç diyince bayanlar için akan sular adeta durur. Tarzınız, stiliniz ne olursa olsun, ne kombinlerseniz kombinleyin güzel yada farklı model bir saç kesiminiz stiliniz yok bunlar pek bir şey ifade etmeyebilir. Bunlardan dolayı ne kadar farklı ve ne kadar etkileyici bir saç modeliniz olursa bu sizin için o kadar artı puan anlamına gelir. Ve kıyafetlerinizi, giyiminizi kuşamınızı tamamlayan en önemli şey her zaman saçınızdır.Bayanların kuaförde geçirdikleri uzun vakitleri ve harcadıkları meblağları düşündüğümüzde saçın kadınlar için önemini ve anlamını sanırız daha iyi anlamış olacağız. Bu yazımızda da yeni sezon trend olmuş bayan saç ve modellerini incelemeye çalışacağız sizler için.

Evet şimdi saç kesimlerinde sizler için en uygun modelin belirlenmesinin ilk adımı her zaman yüz şeklinizden geçer. Yani saçlarınızı yüz şekil ve anatominize uygun olarak kestirmeniz ve modellendirmeniz her zaman önemlidir diyebiliriz. Tabi bu konuda saç ve estetik konusunda uzman kuaförlerden yardım almanız her zaman doğru bir tercih olacaktır. Kabaca söylemek gerekirse, yuvarlak yada oval bir yüzünüz varsa bu tür yüz hatlarına sahip bayanlara kısa veya küt saç modelleri daha çok gitmektedir. Ancak uzun bir yüz şekli ve hatlarına sahip bayanlarsa uzun saç tercih etmelidirler.

Bu sezonda trend olabilecek saç stillerinden biri de enseden toplanan saçlar! Bu stil gerek defilelerde olsun gerekse de moda haftalarında olsun mankenlerin kreasyonları tanıtırken sık kullandıkları bir saç modeli oldu. Zevkinize göre sıkı yada daha serbestçe tokalayıp farklı farklı varyasyonlarda bağlayabilirsiniz.


Gelelim bir diğer trende, o da tabiki bohem! Evet bohem dalgaları giyimde olduğu gibi saçta da kendisini bizlere gösteriyor ve trend olmaya devam ediyor. Özellikle doğal olması, zahmetli ve kolay yapılması da bu stili kadınlara vazgeçilmez kılıyor diyebiliriz. Aynı zamanda bohem stil özgürlük ve rock gibi kavramları da çağrıştırıyor ve saç bandı, marjinal tokalar gibi birçok aksesurla da daha etkileyici bir hale gelebiliyor! Uzun, dağınık, ara ara da örgülü olarak tanımlayabileceğimiz bohem saç stili bohem kıyafetlerler harika bir kombin oluşturabilir, mutlaka denemelisiniz diyoruz.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi