19 Ağustos 2015 Çarşamba

Yeni Sezon Balo Elbise Modelleri ve Renkleri

Balo diyince akla her ne kadar mezuniyet günleri ve partileri gelse de bayanların katılabileceği daha birçok balo etkinliği vardır. Davetler, çeşitli partiler, Kurum,dernek ve organizasyon baloları gibi... Balo diyince akla ilk gelen şey de daima kıyafet olur. Mezuniyet balolarında olsun, davetlerde olsun genç-yetişkin tüm bayanlar böylesi özel günlerde seçecekleri kıyafetlere ve detaylara dikkat eder çok özen gösterirler. Güzel, gösterişli, uyumlu bir elbise gecenin unutulmazlarından olmanızı sağlayabilir. Bu yazımızda bayan balo elbiselerini inceleyeceğiz.

Bayan balo kıyafeti diyince akla ilk gelen tabiki abiyelerdir. Abiyelerden bahsedecek olursak, davetlerin, düğünlerin, yemeklerin, baloların en vazgeçilmez modası olan abiyeler ağırlığı ve şıklığıyla da oldukça göz dolduruyor. Özellikle doğru tercih yapıp bedeniyle çok uyumlu ve rengiyle göz alıcı bir abiye giyen bayanlar hemen dikkat çekiyor diyebiliriz. Abiye seçiminde özellikle dikkat etmeniz gerekenler; kısa yada uzun abiye elbise seçimi, göğüs, sırt dekoltesi ve straplez abiye gibi unsurlar, dantel taşlı abiye tercihleri gibi özellikler olacaktır ki bu tamamen bedeninizin özelliklerine göre şekillenecektir diyebiliriz.

Eğer düz pürüzsüz bir sırtınız var ise sırt dekolteli bir abiye tercih edilebilir, yine isterseniz bacak dekoltesi de olabilir. Yine yaz mevsimine uygun giyinmek isterseniz mini ve isteğe göre dekolteli yada son zamanların trendi olan japon style bir abiye tercih edilebilir. Japon style tercih edilecekse renk olarak siyah, bej, beyaz gibi renkler biraz daha ön planda tutulmalıdır. Tercihe göre dantel işlemeli yada taşlı detaylar da abiyenizde olabilir.


Pastel renkler giymek isteyen bayanlar kıyafetleri daha çok göze batacağı için seçimlerinde biraz daha dikkat etmeleri ve tercih konusunda iyi düşünmeleri gerekebilir. Ama yine pastel ve açık renk düşünenler için son zamanların modası romantik pembe ve kırmızı ön planda olabilir. Örneğin, uzun pembe sırt dekolteli ve dantel işlemeli tarzda bir abiye fit bedenli ve kısa olmayan bayanlarda çok güzel duracaktır.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi