10 Ağustos 2015 Pazartesi

Bayanlar İçin Günlük Rahat Giyim Tarzı

Son yıllarda kadın ve erkekler gerek günlük yaşamda gerekse iş yaşamında fazlasıyla ciddi ve ağır kıyafetleri tercih etmiyorlar. Günlük yaşamda kimi zaman "casual wear" olarak da anlandırılan spor giyim tarzına oldukça sık rastlamakla birlikte artık "business life" yani iş yaşamında da spor ve renkli giyimin hakim olmaya başladığını görmekteyiz, tabiki asla aşırıya yada çok sportifliğe kaçmadan..!

İş yaşamında smart casual olarak da adlandırılan bu giyim tarzı daha çok klasikle sportifliğin özdeşleştiği bir ortak noktada buluştuğu bir kombinleme şeklidir diyebiliriz. Erkek, kadın her iki cinste de iş yaşamında bir rahatlık ve aynı zamanda şıklığın da trendi artık casual giyim'de diyebiliriz. Amerikan şirketlerinden tüm dünyaya yayılan bu akım gitgide etkisini hissettirmektedir.

İş yaşamında durum böyleyken günlük yaşamda da artık bayanlar daha rahat, spor ve aynı zamanda şık model ve tasarımları tercih etmektedirler. Moda dünyası ve firmalar da bu yönelime göre tarzlar ve trendler oluşturup kullanıcılara ve moda takipçilerine farklı deneyimler yaşatmaktadır. Casual giyim tarzı rahat olmak isteyip aynı zamanda da şık görünmek isteyen kadınlar için oldukça ideal bir seçenek diyebiliriz. Business yaşamda rahat ve şık olmak isteyen bayanlara ise smart casual denilen tarz önerilebilir.

Kadınlar için günlük giyim tarzında bir diğer önemli stil de bohem giyim tarzı diyebiliriz. 60-70'li yıllarda parlayan ve günümüze dek etkisi süren bu moda akımının da rahat ve biraz da marjinal olmak isteyen bayanlar için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bohem giyim tarzında rahatlık ve farklılık ön planda.


Çiçek, şal desen gibi birçok desen ve rengi bir arada barındıran tek parça dökümlü rahat elbiseler, ispanyol bol paça pantolonlar, püsküllü ceket, çanta ve ayakkabı gibi aksesurlar, dantel ve örgü işlemeli parçalar, bol bol takı-kolye gibi aksesuarlar, birçok çeşit şapkalar...Kısaca bohem stil kadınların kendilerini en güzel şekilde yansıttıkları ve özünde rahatlık yatan güzel bir tarzdır.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi