6 Ağustos 2015 Perşembe

2016 Erkek Pantolon Modası

Pantolon klişe olarak bir gereklilik ve ihtiyaç olarak görülse de artık erkeklerin giyimlerine, tarzlarına ve stillerine daha bir önem vermeleri neticesinde ve tabiki modanın da gittikçe globalleşmesinin etkisiyle daha önemli ve seçkin bir giyisi haline gelmiştir. Artık erkekler her moda sezonu birbirinden çok farklı tasarımlı modellerle karşılaşmaktadırlar. Pantolon zaten fiziksel olarak erkekler için olmazsa olmaz bir giysi olmasının yanında son yıllarda trend olmak isteyen ve kendi tarz ve stiline düşkün baylar için de en önemli moda parçalarından biri haline gelmiştir. Bu yazımızda da 2015-2016 erkek pantolon modasını inceleyeceğiz.

Son zamanlarda trend olan ve bu sezonda da erkek modasında trendlerden biri olacak olan italya dar paça pantolanlar! Evet dünyada erkek modasında adeta fırtına gibi esen bu stil ülkemizde Arda Turan gibi birçok ünlü ismin ilk tercihlerinden biri haline geldi. Kırmızı, mavi gibi pastel renklerden siyah, gri gibi klasik renklere kadar birçok renkte kullanılabilen bu pantolonlarda esas detay paçaların dar olmasının yanında sadece ayak bileklerine kadar gelmesi ve ayağı hafif açıkta bırakabilecek şekilde tasarlanmasıdır.

Bu pantolonlar ayak bileğinden katlama kısa paça şeklinde yada ayak bileğini sarıp tam kavrayacak şekilde karşımıza çıkabilir. Zevkinize ve stilinize göre farklı stil ve renkte ayakkabılarla kombinleme yapabilirsiniz. Ve unutmadan söyleyelimki kısa paçalarda en önemli şeylerden biri ayakkabıyı ön plana çıkarmaktır, seçimlerinizde bunu göz önünde bulundurun mutlaka!


Evet bu sezon için bir diğer değinmek istediğimiz model de chino pantolonlar. Bu modeller de dar ve kısa paça italyan model pantolonlarla birçok yönden benzeşiyor denebilir ve erkek modasında son zamanlarda bomba trend pantolon modellerinden biri! Özellikle son zamanlarda tüm markaların ayrı kategori açıp müşterilerine sunduğu "chino" pantolon modelleri sarı, kırmızı, yeşil, mavi gibi renklerin yanı sıra gri, krem, beyaz gibi modellerle de ön plana çıkabiliyor. Bu pantolonların en önemli ve ayırıcı özellikleri ise kumaş olarak pamuktan yapılmaları.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi