31 Ağustos 2015 Pazartesi

2016 Bayan Makyaj Modası ve Stilleri

Tarzına ve stiline önem ve modayı az yada çok takip eden bayanlar için makjay olmazsa olmaz unsurlardan biridir. İyi ve güzel bir kombini ayakkabı, çanta gibi aksesurlarla tamamlamanın yanı sıra makyaj da bu tamamlayıcılardan biridir ve çok önemlidir. Tabi makyaj var, makyaj var. Nasıl yapıldığı ve ne tür malzemeler kullanıldığı da çok önemli.


Giydiğiniz kıyafetten çantanıza ve saç renginize kadar hepsinin makyajınızla bir bütün şeklinde olması önemli. Yani makyajınız giyim tarzınıza asla aykırı düşmemeli. Örneğin rock kıyafetleri giyip çılgın bir partiye gitmek için yapacağınız makyaj biraz daha bohem stillerde ve çizgilerde olmalı. İş görüşmesine giderken yapacağınız makyaj da ona göre daha ağır ve usturuplu olmalı.

2015-2016 sezonuna gelince, evet bu sezon makyajlarda bir sadelik, naturellik hakim olacak diyebiliriz. Yani bu yıl bayanlardan çok ağır abartılı makyajlar beklemeyin. Yine de daha spesifik düşünecek olursak eğer mesela göz makyajları çok revaçta olacak bu yıl. Gölgeli göz makyajı, kedi gözü gibi makyajlar çok ön plana çıkacak. Tabi bunları hangi renklerde ve şekillerde yapmak biraz da size kalmış bir şey.

Bu arada siyah göz makyajının da yine her zamanki bu sezon da çok rağbet göreceği aşikar. Kaşlar için kalın kaş rüzgarı bu sezon da tam gaz devam gibi gözüküyor. Dudaklarda ise daha çok kırmızı yada kırmızımsı tonlar hakim olacak. Ayrıca grunge, punk gibi rock tarzındaki makyaj türleri de bu sezon revaçta olacak diyebiliriz.


Bu yazımızda da 2015-2016 sezonu için kadın makyaj modası hakkında bazı ipuçları vermeye çalıştık. Dediğimiz gibi makyajınızı kıyafetinize ve stilinize uydurmak çok önemli bir konu. Sporsa spor, klasikse daha ağır tercih etmelisiniz. Tabiki trendleri de takip ederek bunu yapın ki modadan da dışlamayın kendinizi diyor ve bu yazımızı da burada noktalıyoruz.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi