24 Temmuz 2015 Cuma

Justin Bieber Saç Stilleri ve Giyim Tarzı

Şarkıları, stil ve tarzı ve skandallarıyla dünyada milyonlarca genci peşinden sürükleyen 1994 Kanada doğumlu stil ikonu moda trendi genç şarkıcı Justin Bieber... Gittiği her ülkede olay olan konserleri ve şarkılarıyla özellikle genç kızları peşinden sürükleyen ünlü şarkıcı modayı yakından takip etmesi, moda ve stil ikonu olması, giydikleriyle ve tabiki saçıyla da trend olmasıyla da hayranlarını mest etmeye ve takipçilerini arttırmaya gün be gün devam ediyor.

Gittiği her ülkede konserlerinde adeta fırtınalar estiren Justin Bieber beyaz, sarı, mor, kırmızı, siyah gibi birbirinden değişik renkte ayakkabıları, her şekilde kombinleyebildiği farklı farklı deri ceketleri, tişört üzerine açık bırakarak giydiği ceketler, rahat bol hiphop tarzı kotlar, hiphop tarzı büyük kolyeleri, şapkaları, birbirinden farklı gözlükleri ve tabiki günlük yaşamda "müziksiz asla" felsefesiyle kulağından eksik etmediği kulaklıkları..! Justin Bieber stil ve tarzı; rahatlığın,sportifliğin,aykırılığın ve biraz da klasikliğin moda temelinde trend bir bileşimi olsa gerek!

Ünlü şarkıcının tarzını genel olarak, boldan dara doğru inen kotlar, converse yada bot şeklinde geniş kalıp spor ayakkabıları(kotun paçasını ayakkabı içine koyarak kombinleme), baskılı tişörtler, kimi zaman V yaka tişörtün üzerine güzelce kombinlediği ceketler, hiphop şapkalar, hiphop uzun kolyeler ve tabiki her giyim tarzına göre modellendirdiği artık gençlerin benimsediği bir stil olan Justin Bieber modeli olarak sıralayabiliriz.Son zamanlarda gündemden düşmeyen farklı ve ilginç eşofman tarzı da onu bir kez daha gündeme getirmeye devam ediyor diyebiliriz.

Hızlı çıkışı ve tabiki tarzıyla bir anda tüm gençlerin dikkatini çeken Justin Bieber'ın saçları da bir anda dünyada trend olmaya başardı ve artık çoğu kuaförde Justin Bieber saç modeli demek normal bir hale gelmeye başladı. Çoğu erkeğin saç modeli konusunda Justin'i taklit ettiği bir gerçek! İşte Justin Bieber saç modeliyle ilgili bazı detaylar: Üst ve ön kısımları kat kat kesip uzun bırakarak yapılan kesim yan ve arka kısımların enseye doğru üstlere göre biraz daha kısaltılıp saçın ara makasıyla da düzeltilmesiyle şeklinde oluyor. Tabi bu kesimi yapmak için saçın fönlenip düz olması gerekiyorki model tam anlamıyla ortaya çıksın.

Zor ve zahmetli bir kesim olan Justin saç stilinde esas model verme işi kesimden sonra başlıyor diyebiliriz. Bu aşamada kuaförünüz çeşitli kremler,sprey ve fön ile saçı şekillendirip son kırık düzeltme işini de bu esnada yapıyor. Saçın ön ve üst kısmını hafif dağınık bırakacak şekilde ön kısma dalgalı bir yön verip yukarı dikleyip yan ve arka kısımların da doğal yönlerinde ayırıp şekil verilmesiyle model verme işi son buluyor ve ortaya harika bir saç stili çıkıyor.

Selena Gomez'le yaşadığı bir dargın bir barışık aşkla da adından sıkça söz ettiren Bieber bu olaylı aşkla gündemi bayağı meşgul etti. Sürekli gece kulüplerinde görülmesi, adının uyuşturucu ve dava gibi olaylara karışması, gittiği gece kulüplerinde kavga çıkardığı ve korumalarına birçok kişiyi dövdürttüğü gibi olaylar da dünya magazin gündeminden hiç düşmeyerek onun sürekli trend kalmasını sağladı.

Bu yazımızda da Justin Bieber saç tarzını, giyim ve stillerini anlatmaya çalıştık. Konserleriyle ve şarkılarıyla olduğu kadar giyim stili ve tarzıyla da milyonlarca gencin gönlünde taht kurtan ünlü şarkıcı ve stil ikonu Bieber'ın inişli çıkışlı serüveni çalkantılı yaşamı da milyonlarca insanın ilgisini çekmeye devam ediyor ve etmeye de devam edecek gibi görünüyor.Son olarak yazıyı bitirirken son cümleleri Justin'in kendisine bırakarak bu yazıyı burada noktalayalım isterseniz...

Justin Bieber... Bir zamanlar okulun kayıp eşya bölümünden giyindi, annesini mutlu etmek için geceleri gitar çalıp şarkılar söyledi, 50 milyondan fazla insana ilham kaynağı oldu, bir anda tüm dünyanın peşinden konuştuğu bir ikon haline geldi... Sanırım onu şu sözüyle özetlemek en doğrusu olur: Benim asıl amacım insanları mutlu edip onlara ilham vermek!

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi