23 Temmuz 2015 Perşembe

2016 Erkek Saç Modelleri ve Yeni Tarzlar

Erkeklerin en önemli aksesuarı diyebileceğimiz saç konusu her erkek için çok önemli olmakla birlikte her yıl yada dönemsel olarak değişen saç trendleri de mevcut. Bu konuda erkeğin makyajı saç yada erkeğin kaportası saç gibi benzetme ve sözlerle beraber saçın erkek imajı için önemi bunun gibi birçok örnekle de sabitlenmiştir. Kel, saçı olmayan erkekler malesef durumu zorunlu da olsa kabullenip yaşamayı tercih edeceklerinden onlar için saç imajı konusunda yapılacak bir şey söz konusu olmasa da saç ekimi yada ileri tekniklerde uygulanan naturel yapay saçlar da bu soruna çare olabilir.
Saç insan ve özellikle de erkekler için çok önemli olmakla birlikte bundan belki de daha da önemlisi olan saçın nasıl kullanılacağı, dizayn edileceği yani hangi modellerin uyup uymayacağı konusudur. Bu konuda kozmetik sektöründen tutun da tıp sektörüne kadar her branşta bazı çalışmalar devam etmektedir. Özellikle saç ekim yada saç nakli sektörü dünyada hızla büyüyen ve gelişen bir trend haline gelmiştir. Bu günümüz erkeklerinin saçlarına ve dolayısıyla imajlarına düşkünlüklerini gösteren en önemli delildir diyebiliriz.


Günümüzde erkeklerin tercih ettikleri saç modellerine gelecek olursak; mesela son zamanlarda sıkça rastladığımız bir kesim tekniği  yan kısımların belirgin seviyede kısaltılıp arka kısımların ise kat kat kesilip -uzundan kısaya doğru şeklinde- üst kısımların ise uzun bırakılması. Bu, erkeklerde 2016 yılında da sıkça rastlayacağımız bir model olacaktır. Bir diğer trend olabilecek ve ortalıkta sıklıkla görmeye başladığımız saç modeli de yine yanların makineyle yada makasla belirgin olarak kısaltılıp üst kısımların uzun bırakılıp jöle ve fön yardımıyla yana doğru hafif hizalayıp -yada isteğe göre düz şekilde olabilir- arka kısımlarınsa orantılı şekilde kısaltılması. Bu model de yine hafif uzunlukta bir sakalla kombinlenirse iyi olur. Bu yıl trend olucak saç modelleri arasında dağınık model, japon style model saç kesimleri de örnek gösterilebilir.

Saç kesim modelleri türlü türlü olmakla birlikte her saç da her surata,her yüz ifadesine yada boya gitmez. Bundan dolayı saçınızı kestirirken hangi modelin yüzünüze gidip gitmediğini iyi seçmeli ve gerekirse saç uzmanları yada konusunda uzman berberlere danışıp öyle karar vermelisiniz. Bu konuda da erkek saç modelleri ve tarzları konusunu işledik, hepinize kolay gelsin.

 

 


2016 sezonu için örnek erkek saç stilleri.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi