15 Temmuz 2015 Çarşamba

2015 - 2016 Yeni sezon Mavi Jeans Kot Modelleri

Pantolon diyince bay-bayan tüm herkesin aklına kot pantolon yani jean'ler gelmektedir. Günümüzde hem günlük giyimin hem de moda kreasyonlarının vazgeçilmezi olan jean'ler hem pratik ve tarz oluşları hem de çok fazla ütü gerektirmediklerinden yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmişlerdir. Bu yazımızda Serenay Sarıkaya'nın da reklamlarında oynamasıyla popülaritesine popülerlik katan ve Türkiye'nin dünyaya açılan jean markası mavi'nin 2016 kreasyonlarını yazacağız.


Son yıllarda tüm kot markalarında olduğu gibi mavi jeans'de de en trendlerden biri yırtık kot modası! Bu akım 2016'da da tam gaz devam edecek gibi görünüyor! Mavi'nin diğer kot stilleri dar kesim, skinny kesim, dar paça jean pantolonlor. Bu trend de dünyada son yıllarda çok tutulan bir akım. Marka yaz için çeşitli renk ve birbirinden farklı, gölgeli renk tonlamalarındaki bermuda,keten,katlamalı gibi jean şortlarda da çok iddialı.
Özellikle erkek kategorisindeki vintage jean, mavi amerika gibi modeller de mavinin 2016 için en çok ön plana çıkan stil ve modellerinden diyebiliriz. "Vintage jean" yamalı,yırtık gibi farklı modellerle karşımıza çıkabilirken "mavi amerika" daha klasik, düz kesimlerde ve daha vurgulu keskin koyu renklerde karşımıza çıkabiliyor. Premium sınıfa giren mavi amerika fit ve düzgün kesimi ve dokunaklı kumaşıyla görenleri cezbediyor.

Mavi jeans tarz kotlarının yanı sıra klasik, yüksek bel ve daha rahat kesim seven takipçilerini de ihmal etmemiş durumda. Bu ürün skalasında da normal kottan keten tarzı pantalonlara kadar onlarca çeşit mevcut. Hangisini seçeceğiniz konusunda ise tarzınız neyse tabiki o şekillendirecektir.
Mavi jeans bayanlar kategorisinde de trend bu yıl dar paça, dar kesim kotlar. Orta,derin,eskitilmiş gibi mavinin tüm tonlarının kullanıldığı renklerdeki tasarımlar göz alıcı güzellikte diyebiliriz. Ve tabi erkeklerde olduğu gibi kadınlar için de vintage, yırtıklı pantolonlar çok moda olacak diyebiliriz. Mavi tonlarından başka beyaz ve siyah gibi birçok renk de mevcut durumda.

Bu yazımızda mavi'nin kot sıkalasını ve modellerini inceledik. Görüldüğü gibi her tarzdan kesime hitap edebilecek zengin bir çeşitlilik söz konusu. Her zaman en doğru kombinle tarz olmak mümkün. Hepinize kolay gelsin...

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi