16 Temmuz 2015 Perşembe

2015 / 2016 Sezonu Bayan Çanta Modası Trend Modeller

2015-2016 Sonbahar-Kış sezonunda en trend bayan çanta modelleri çoktan belirlendi bile! Bu yazımızda 2016'da en trend olacak tasarım ve modelleri okuyacaksınız. Davetlerde yada sokak modasında kısaca yaşamın tüm alanlarında kadınların en vazgeçilmez aksesuarı olan çantalar hem fonksiyonel,işlevsel olmalarıyla hem de dış görünüşe büyük katkı yapmaları bakımından moda dünyasında her zaman en güzel şekillerde ön plana çıkıyor. Özellikle sokak modasında çantaların önemi ve yeri çok büyük diyebiliriz! New York moda haftası, Paris moda haftası ve Milano moda haftası gibi dünya devi organizasyonlarda son trend ve tasarımlar tüm moda severlere tanıtıldı.

2016'da en çok karşımıza çıkacak çanta model ve tasarımlardan bahsedecek olursak şöyle bir sıralama yapabiliriz: omuz-bel çantaları(çapraz şekilde omuza takılan sportif,rahat,fonksiyonel çok tarz çantalar), bel'e asılan çantalar, bodybag çantalar(adı üstünde, bedene bütünleşikmiş gibi izlenim veren oldukça fonksiyonel çantalar), kürklü çantalar(2015-2016 sezonu çantada kürk modasını yeniden getirecek diyebiliriz, yani önümüzdeki aylarda çok sayıda kürk çantalı bayan görmek kimseyi şaşırtmasın!)... Kumaş tasarım çantalar, hayvan desenli çantalar, deri çantalar, rugan çantalar, omuza takılan zincirli çantalar, kutu çantalar, kova çantalar bu sezon için trend olacak başka çanta türleri olarak rahatlıkla örnek verilebilir.

Bu sezon trend olmak ve modayı takip etmek isteyen bayanlara çanta için bazı markalar örnek gösterecek olursak eğer şöyle örnekler verebiliriz: Zara markası; yenilikçi, tarz, şıklığına önem veren genç ve genç görünmek isteyen bayanların ilk tercihi bu olacaktır sanırız. Guess marka çanta modelleri; klasikten soft'a her çeşit renk ve tasarımda geniş skalaya sahip guess markası da 2015-2016 moda sezonunda hatrı sayılır bir yere sahip! Bu konudaki bir diğer son örneğimiz de Cambridge çanta modelleri olacak. Ağırlıkla rengarenk ağırlıklı olmakla beraber klasik renklere de yer veren Cambridge Satchel markası doğadan aldığı ilhamı modaya ve dolayısıyla tüm moda tutkunlarına yansıtarak çok farklı, sofistike bir imaj ve trend yaratıyor!


Moda takipçileri bu ve bunun gibi diğer markaları, tasarım ve modelleri inceleyerek kendilerince en doğru kararı verebilirler ve farklı kombinlerle trend olabilirler. Seçimi ve kararı tabiki yine sizler vereceksiniz, şimdilik kolay gelsin diyoruz..

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi