15 Temmuz 2015 Çarşamba

2015 - 2016 Erkek Ayakkabı Modası ve Örnek Modeller

Ayakkabı diyince erkekler için akan sular durur. Erkeklerin en vazgeçilmez tamamlayıcı aksesuaru olan ayakkabı gitgide önemini arttırmakla beraber moda dünyasıda bu konuda çeşitli defile ve tanıtımlarda takipçilerine tüm koleksiyon ve kreasyonlarını sunarak geri durmamaktadır. Her yıl gelişen bu pazarda markalar ayakkabı gibi dar bir alanda birçok yenilik ve ürün farklılaştırması yapmaya çalışarak son kullanıcıların taleplerini karşılamak için adeta birbirleriyle yarışmaktadır. Bu yazımızda 2015-2016 erkek ayakkabı modasını ele alacağız.

Bazı markaları örnekleyerek konumuza devam edelim. Kemal Tanca diyince akla şıklık,kalite ve doğallık gelir. Her yıl erkek moda takipçilerin gözdesi haline gelen Kemal Tanca Türkiye'de ayakkabı modasında önemli bir pazar payına sahip diyebiliriz. Spordan klasiğe her mevsim geniş bir skala ve çeşitlilikte tasarıma ve ürün yelpazesine sahip olan marka her tarz ve stilden moda takipçisi erkeğe hitap edebilmektedir. Dockers; klasik ve sportifliği harmanlayarak bir kullanıcılarına sunan markada her türden ayakkabıya ulaşmak mümkün. Kaliteden asla ödün vermeyen Dockers, 2016 sezonunda da bir çok yenilikçi, sportif, renkli modeller çıkarmakla birlikte klasik, business modellerde de etkisini ve kalitesini sürdürerek uygun fiyatlarıyla da takipçilerini memnun etmeye devam ediyor!

Lifestyle ayakkabılara gelince; belirli bir tarzı ve stili olan herkese hitap edebilecek bu ayakkabılar 2015-2016 sezonunda da birbirinden farklı çeşit ve tasarımlarıyla takipçilerinin gönlünün mest etmeye devam etmektedir. Bunlara bazı örnek verecek olursak; Adidas, 2016'da da farklı tonlarda yeşil,mavi,kırmızı gibi renk cümbüşü modasına devam eden marka tasarım ve modellerinde her yıl biraz daha farklılaşmaya ve biraz da sıradışılığa gittiği görülüyor.

Lacoste ve Puma gibi lifestyle'ın öncülerinden olan ayakkabı markaları da 2016'da da her zaman olduğu gibi iddialı gözüküyor. Özellikle rahatlığı ve şıklığıyla ön plana çıkan lacoste markası 2016 ayakkabı tasarımlarında da zerafet ve ince işçiliği ön plana çıkartarak kullanıcılarının gönlünü bir kez daha çelmiş! Öyle ki yeni sezon tanıtım,reklam ve katalog çekimlerinde mankenlere uçarak poz verdirilmiş!


Bu yazımızda 2015-2016 erkek ayakkabı modası hakkında bazı fikirler sunduk. Tabiki en doğru kombinlemeyi kıyafete göre sizler yapacaksınız. Bundan dolayı ayakkabı seçiminde tarz olmazsa olmaz yani çok önemli. Herkese kolay gelsin...

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi