25 Temmuz 2015 Cumartesi

2015 - 2016 Çocuk Giyim Modası ve Örnek Modeller

Moda hayatımıza o kadar hızlı bir şekilde girdi ki artık genç, yaşlı, yetişkin, çoluk çocuk demeden herkesi çatısına almaya başardı diyebiliriz. Artık her yaş grubunun bir modası, kendine göre tasarımları ve tabi ki trendleri var. Bunlardan birisi de çocuk modası! Artık çoğu marka kendi koleksiyon var tasarımlarında çocuk modasını da dikkate alıyor ve çocukların giyim tarzı ve trendine göre kendi kreasyonlarını oluşturup piyasaya sunuyor. Ayrı ayrı tamamen çocuklara yönelik markalar olduğu gibi büyük markaların da çocuklara yönelik modelleri ve çocuk kategorileri oluşmaya başladı bile. Bu yazımızda 2015-2016 çocuk modası akımları, trendleri ve bazı marka modeller hakkında bilgi vereceğiz.

Çocuk giyiminde model ve trendlere geçmeden önce bazı önemli bilgileri vermeyi bir borç biliriz. Çünkü bu konuda çocuklarınızın giyecekleri kıyafet, elbise, pantolon vs. kumaş olarak ne kadar kalite ve iyi olursa o derecede onların sağlığını düşünmüş oluyoruz. Günümüzde çocuk modası o kadar gelişti ki artık mevsimine göre çocuk kıyafeti bulmakta zorlanmıyoruz. 4 mevsim de çocuklar için aktif moda dünyasında. Seçimlerinizi ve alışverişlerinizi yaparken her fiyat grubundan her bütçeye göre fiyat skalası olması da ayrı sevindirici bir durum olarak görülebilir.

Bu sezon kız ve erkek çocukları için oldukça renkli ve cıvıl cıvıl bir sezon olduğu söylenebilir. Birbirinden farklı, renkli ve oldukça geniş yelpazesiyle çocuk giyiminde seçenek oldukça fazla ve seçmekte zorlanacağınız modeller mevcut. Erkek ve kız olarak düşündüğümüzde kız kategorisinde doğal olarak çeşit ve model çok daha fazla olduğu söylenebilir. Buradan size bazı çocuk markaları, model ve koleksiyonları hakkında bazı örnekler vermek istiyoruz...

Çocuk markası ve modelleri olarak düşündüğümüzde akla gelen ilk marka ülkemizde LC Waiki geliyor. LCW uzunca köklü marka geçmişi ve çocuk kategorisine verdiği büyük önem ve ayırdığı pazar payıyla Türkiye'de çocuk deyince akla ilk gelen markalardandır. LC Waikiki bu sezonda yaz çocuk koleksiyonunda neşeli, rahat, şık, keyifli ürün ve modellere sahip. LCW'nin "mono cool" ve "memory" koleksiyonları çocuk tarz ve giyim modasının nabzını tutmaya devam ediyor. Bebek giyim, aksesuar ve modası denilince de LCW önemli bir yer tutuyor diyebiliriz, incelemenizde yarar var.

Çocuk modasında bir diğer değinmek istediğimiz marka gençlerin ve yetişkinlerin de gözdesi haline gelmiş marka DeFacto diyebiliriz. 3-8 ve 8-14 yaş olarak bölümlendirilen çocuk kategorisinde oldukça şık, cıvıl cıvıl ve hoş modeller mevcut! Bu sezon çocuk modasına renkli, desenli, baskılı bir trend hakim diyebiliriz. Ama bununla beraber yine bazı koleksiyonlarda gözümüze klasik tarzın hakim olduğu abiyeler, etekler, pantolonlar, kapriler, gömlekler, ceketler vs. de çarpmıyor değil. Sanırız çocuklar gitgide ebeveynlerine benzeyecek gibi görünüyor.

Çocuk modasının nabzını tutan önemli markalardan biri de "panço" diyebiliriz. Daha çok alt grup çocuk yaş grubuna ve artı olarak bebek giyimine hitap eden markada tişört'den gömleğe, iç giyimden triko'ya kadar her kesime ve bütçeye uygun çocuk kategorisi moda ve trend modelleri mevcut. Firmanın böyle çok çeşitlilikte ve tarzdaki ürün gamına ek olarak Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, hello kitty ve WINX gibi alt markaları da mevcut! Bu markayı ve modellerini de çocuklarınız için incelemenizi öneriyoruz.


Bu yazımızda da 2016 çocuk giyim ve modası hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Gitgide büyüyen bir pazar haline gelen çocuk giyim sektörü artık moda haline gelmiş olup her yılın ve sezonun trendleri belirlenmeye başlanmıştır. Alt grup ve üst grup olmak üzere kategoriye ayrılmış yaş gruplarıyla her gruba özel tasarlanmış trend giyimler moda dünyasında belirlenmeye başlanmıştır. Son olarak sizlere ve çocuklarınıza sağlıklı ve mutlu günler diliyor modayı takipte kalmanızı öneriyoruz.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi