5 Ekim 2012 Cuma

Japon kızlarının giyimleri ve moda anlayışları

  Sade güzellikleri ve pürüzsüz ciltleri ile batılı erkeklerin her daim ilgisini çekmeyi başaran bir ırkın güzelleri onlar. Bu özellikleri sayesinde Türk erkeklerini de fazlasıyla cezbetmeyi başarıyorlar. Doğalarından gelen ince bir ses tonu, onların sempatik görünüşlerini daha da bir sempatik kılıyor. Küçük yapıları ise narin bayanlardan hoşlanan karşı cinsi tam anlamıyla etkiliyor. Hani derler ya "bodur tavuk her zaman piliçtir" diye. Aslında gösterilebilecek en iyi örneklerden birisi de kesinlikle Japon kızları. Birde neşeli olmaları ve etraflarına gülücükler saçmaları ise onları çok daha sevimli yapıyor. Verilen bir selamı karşılıksız bırakmayan bu halkın güzelleri, bir o kadar da nazlı ve utangaçlar aslında. Onurları ve milliyetçi düşünceleri de onları en iyi tanımlayan diğer unsurlar. Herhalde bir çok Türk erkeği hayatlarında bir kaç kez Japon bir kız arkadaşım olsaydı diye düşünmüştür. :)   Peki bu zarif bayanların giyim tarzları nasıl? Aslında tam anlamıyla sabit bir tarza sahip değiller. Bir çoğu, özellikle genç nüfus olabildiğince renkli ve enteresan kıyafetleri tercih ediyor. Özellikle dizin hemen altında biten çoraplar ve onları kombine ettikleri babetler ve benzeri tarz ayakkabılar sanki onlarla özdeşleşmiş gibi. Tabi ilginç ve değişik spor ayakkabı çeşitleriyle de uyum yakalamayı seviyorlar. Rahat insanlar oldukları için daha çok etek ve etekli elbise takımlarını tercih ediyorlar. Üst kısımlarına ise daha çok askılı ve bol tişörtler giyiyorlar. Bir çok ülkede dahi giysilerin üzerinde tarz olan uzak doğu yazıları ise, onların bir nevi gurur kaynağı. Etekleri sevmeleri pantolon giymiyorlar anlamına gelmiyor tabi ki. :) Bol pantolonları son zamanlarda oldukça fazla tercih etseler de dar pantolonlar onların vazgeçilmezi olarak devam ediyor.


  Daha olgun ve iş kadını edasında olan hanımlar ise daha alışılagelmiş ve bizlere pekte yabancı olmayan stilde takılıyorlar. Lüks ve düğmeli aksesuarla donatılmış elbise takımlarını tercih ettikleri söylenebilir. Topuklu ayakkabılar da bu klasik giyim tarzını tamamlıyor tabi. Bazıları ise Japonya kültürünü ve etnik kökeninin izlerini vurgulayan kıyafetlerle çıkıyor karşımıza.  Şapkalar, eldivenler ve değişik çantalar ise sokaklarda bazen batı modasını sergiliyor.

  Makyaj Japon hanımlarının olmazsa olmazı. Her daim şık ve bakımlı olmayı sanki etraflarına karşı bir borçmuş gibi biliyorlar. Duru güzelliklerinin üstüne yaptıkları göz makyajları, zaten değişik göz çevresi olan bu hanımları daha da sempatik göstermekte. Ruj konusunda ise abartılı renkleri seçmiyorlar. İnce ve sağlıklı saçları sayesinde istedikleri saç rengini kullanıp, saçlarını istedikleri stilde yaptırabiliyorlar. Kahverengi saç tonunu oldukça seven halk, özlerinde olmayan sarı saçlardan da hoşlanıyor. Ayrıca daha çok genç kızlar saçlarının ufak bir kısmını turuncu ve kırmızı gibi parlak renklerle boyatarak değişik bir görünüm elde ediyorlar. Onların kıyafet tarzlarını yansıtan bir kaç fotoğrafı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi