23 Eylül 2012 Pazar

Sokaklarda renk cümbüşü ve salaş giyim

  Her yılın değişen giyim stillerini insanlar da kontrol edemez hale geldiler. İlkbahar-yaz, sonbahar – kış koleksiyonlarına ek bir de sokak modası bir hayli ilginç tasarımlarla karşımızda. Renk cümbüşü ve karmaşık desenli giysiler oldukça ön planda.

  Erkekler için dar kesim ve özellikle kareli gömlekler yine revaçta. Düz standart kesim gömlekler yerine dar kesim gömlekler daha fit bir görüntü sağladığı için erkeklerin vazgeçilmezi halini aldı. Tek ve koyu renklere bu senede yer yok. İç açıcı rengârenk tasarımlardan tabi ki bayanlar oldukça yararlanıyor. Birbirinden güzel sandalet ve bez ayakkabılar eskilerin yerini almış bile. Ve tabi ki artık vazgeçilmez haline gelen Converse modelleri yine herkesin ayağında.
  Geçtiğimiz yıldaki parlak renklere bu sene daha az rastlanacak. Fakat sadece bazı renklerin arasında kombineli şekilde göreceğiz. Giydiğimiz renkler daha doğal bir hal alacak, örneğin sarı ise hardal rengine, kırmızı ise bordoya dönüşecek. Ayrıca moda tasarımcıları zıt renkleri daha çok birbirine yakıştırmakta. Mavi elbise altına pembe bir topuklu ayakkabı hiç de fena olmaz öyle değil mi? Yani bu yılda renk uyumu göz önünde tutmamız gereken bir hal almıyor. 

  Kış modası denildiğinde hepimizin aklına vücudu saran kalın yün kazaklar geliyor. Fakat bu yıl durum farklı, annelerimizin büyük alalım seneye de giyersin lafı bu sene modacıların ışığı olmuş durumda. Böylece hepimizin tercihi salaş, kendimize 2 beden büyük olan kazaklar olacak. Ve bu kazaklar tabi ki kışı simgeleyen çok koyu ve düz renkler değil rengârenk hale bürünmüş şekilde karşımıza çıkacak.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi