27 Eylül 2012 Perşembe

2013 modası renk tahminleri ve hazırlıkları

  Moda sektöründe sürekli eskilerden esinlenmelerle yenileşen nostalji süreci olma halinden tamamen arınmaya yüz tutmuş son 3 yılını yaşıyoruz belkide. Ve gitgide yerini daha akıcı fikirler daha kendini aşmış renk harmanlarına bırakıyor. Nostaljinin yeri ve değeri ayrıdır, fakat internet yaygınlaştığından beri belki de farkında olmadan modayı kendimiz oluşturmaya başladık. Trendleri takip edip en çok beğendiğimiz, paylaştığımız, üzerinde yorum yaptığımız, okuyup tıkladığımız, renkler ve tarzlar modaya yön vermiş oluyor. Kimse farkında değil ama artık internet kullanıcıları modacıların en büyük yardımcıları ve bunlar artık trend tahmincileri arasında yer alıyor.

  Hal böyle iken bu tahminciler 2013 modasında renklerin tamamen doğal tonlara dönüşeceğini şimdiden konuşmaya başladılar bile. Tüm renklerin başka renklerden etkileneceğini, parlak olanların ise tamamen toprak rengine dönüşebileceğini söylüyorlar ve kıyafetlerin detaylarında eskisi gibi parlak renklerin hakimiyetini devam ettireceğini belirtiyorlar. Moda yorumcuları ise trend tahmincilerine katılıyor ve özellikle 2013 kışına bu renklerle beraber yılan, leopar, kertenkele derisi gibi doğal desenlerin de yardım edeceğini ekliyorlar.

  Modacılar trend tahmincilerinin geleceğe yönelik fikirlerinin çok doğru olduğuna ve artık modanın renk uyumuna son vermeye karar verdiğini, dijital renklerle birlikte kırmızı, sarı, yeşil renklerin hakiyle birleştiğini hatta eskisi gibi üzerine oturan kıyafetlerden çok daha salaş, bol, dökümlü kazaklar ve bunların altına da rengarenk taytlar tercih edileceğini belirtiyorlar. Asıl alışılmışın üzerinde olan durum ise; bu seçimi daha çok genç bayanların yapacak olması.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi