29 Ağustos 2012 Çarşamba

Renkli pantolon modası devam ediyor

Bay bayan 2012 yılında en çok adından söz ettiren giysilerden birisi de kesinlikle renkli pantolonlar. Sarı, yeşil, hardal, mavi tonları, kırmızı ve borda başta olmak üzere, açık lacivert ve turkuaz gibi renkler ile üretilmiş olan pantolonlar 2013 modasında da baş rollerde olacak. Ünlü moda marklarının yeni kreasyonlarına baktığımızda bunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Bu renklerde pantolonlar aslında ülkemizde başta erkekler olmak üzere bazı bayanlar tarafından yadırganmıştı. Ama zamanla daha çok genç nesil olmak üzere bir çok kişi tarafından sevilerek giyildi. Popülerliği ise günden güne artıyor.

Topuklu bir ayakkabı veya renkli bir converse ile rahatlıkla kombin edebileceğiniz dar paça modeller, 2012 de bir çok genç kadının üzerinden düşmedi. Ayrıca yılların eskitemediği ispanyol paça kesimli modellerde bayanların tercihi oldu. Erkeklerde ise durumun biraz farklı olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa gibi büyük şehirlerin dışında erkeklerin renkli pantolonlara fazla yaklaşmadığını belirtmek gerekir. Bazı istisna giyim tarzına sahip erkekler dar paçayı tercih edebiliyor. Fakat genelde rahat kesimli düz paça renkli pantolon modelleri erkekler tarafından daha çok tercih ediliyor. Ayrıca; erkeklerin renk seçiminde özellikle sarı ve kırmızı tonlarını tercih ettiklerini görmekteyiz.

2013 senesinin modasında da hızla devam edeceğe benzeyen renkli pantolon akımı ile göz alıcı bir tarza sahip olabilirsiniz. Bir çok kişiye göre renkli pantolonlar bayan işi olarak kabul edilmekte ve erkeklerin giymesi tuhaf gelmekte. Hatta bazı durumlarda erkekler alay konusu bile olmakta. Ama 2013 yılı parlak renklerin yılı olacağı için, erkeklerinde bu imaja daha çok alışacağını söyleyebiliriz. Keten ve kot olmak üzere bir çok modele, neredeyse çoğu firmanın koleksiyonunda rastlayabilirsiniz.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi