16 Aralık 2011 Cuma

John Galliano 2011-2012 Sonbahar Kış bayan elbise modelleri

İngiliz doğumlu tasarımcı olan John Galliano Givenchy , Christian Dior gibi markalar için baş tasarımcı olarak uzun yıllar çalıştıktan sonra 25 yılı aşkın süredir kendi markasını tasarlıyor. Bu koleksiyonunda Galliano çağdaş etkileri tarihsel tasarımlarla birleştirdi. Çalışmalarında farklı kültürleri ve kıtaları keşfetmeyi amaçlayan Galliano beklenmedik ve yenilikçi kreasyonlar için ilham bulmak amacıyla dünyayı dolaşıyor.
2008 yılından itibaren çizgisini biraz daha genç kesim üzerine de yoğunlaştıran marka ne kadar doğru bir tercih yaptığını aldığı olumlu eleştirilerle kanıtlıyor.
Paris moda haftası etkinliklerinde John Galliano markasının sonbahar / kış koleksiyonu görücüye çıktı. Yoğun bir şekilde 70’lerin çizgisini yansıtan kreasyonda detaylar oldukça lüks ve dikkat çekici olarak görülüyor. Kabanların yakalarında zengin görünümlü değişik modelde kürkler hakim olarak dikkat çekiyor. Etekler ise genelde diz hizasında çalışılarak oldukça zarif bir çizgi yakalanması sağlanmaktadır. Elbiselerin kol detayları ise uzun bırakılarak uçlarında yine kürk hakimiyeti ön plana çıkmaktadır. Ayrıca tüylü şapkalar tamamlayıcı aksesuar olarak dikkat çekmektedir. Koleksiyonda yoğunlukla mor , kahverengi , krem ve siyah renkler kullanılmıştır. Ayakkabılarda ise olmazsa olmaz olarak bilekten boğaz modelleri dikkat çekmektedir. Pembe , altın sarısı ,krem ve siyah renkler ayakkabılarda ön plana çıkmaktadır. Bu mini koleksiyon hafızalarda kürk ve tüy tasarımlarıyla akıllarda kalacağa benziyor.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi