29 Ekim 2011 Cumartesi

Türkiye`nin en ünlü modacıları ve 2012 modası

Ülkemizdeki moda evleri ve bu moda evlerinin sahipleri olan ünlü moda tasarımcıları, tekstil sektöründeki başarıları ile adını dünya çapında her geçen yıl biraz daha duyurmakta. Ülkemizde bu işe gönül veren, markalaşma yolunda büyük adımlar atan bir çok tecrübeli ve genç moda tasarımcısı mevcut. Bazıları yapmış olduğu kaliteli çalışmalar ile adını yeni yeni duyurmakta, bazıları ise kalitesini dünya çapında çoktan kanıtladı. Bu işte uzun yol kat etmiş olan usta modacılar, her yıl dünyanın moda merkezi sayılan çeşitli ülkelerinde ve şehirlerinde sergilemiş olduğu moda gösterileri ve defileleri ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. 

Tasarımlarını beğenerek giyen müşterileri arasında dünyanın en ünlü sanatçıları ve devlet büyüklerinin bile yer aldığı bu ünlü modacılar, 2012 yılındaki sonbahar kış kreasyonları ile bu sektörde ülkemizin adını dahada yukarılara çekme başarısını göstermeye devam ediyor. Bu konumuzda Türkiye`nin en ünlü moda tasarımcılarına ait markaları, tüm bilgileri ve onların 2011 - 2012 sonbahar kış koleksiyonlarından katalog çekimlerine yer vericeğiz.

Atıl Kutoğlu: Çalışmalarında Türk sanatlarından esintileri oldukça fazla görmeye alıştığımız 1968 İstanbul doğumlu Atıl Kutoğlu, henüz okul yıllarındayken moda adına düzenlemiş olduğu gösteriler ile dikkatleri çekmeyi başardı. Müşterileri arasında bazı ünlü sanatçılar ve prenseslerin yer aldığı bilinen Atıl Kutoğlu, dünyanın en önemli moda merkezlerinde yapmış olduğu gösterileri ile konuşuluyor. Atıl Kutoğlu`nun 2011-2012 kış koleksiyonundan örnek fotoğraflara aşağıdan bakabilirsiniz. 


Cem Hakko: Türk modasının en ünlü isimlerinden 1955 doğumlu Cem Hakko, yine Türkiye`nin yurt dışında isim yapmış en ünlü markalarından birisi olan Vakko`nun sahibidir. Ayrıca bu konuda en iyi eğitimi almış modacı ve iş adamlarından birisi olarak biliniyor. Türk modasında her zaman trend ve yenilikçi bir marka olan Vakko`nun yeni sonbahar kış koleksiyonundan örnek çekimlere aşağıdan göz atabilirsiniz. 


Erdem Moralıoğlu: 1978 yılında İngiltere`de doğan ve moda üzerine eğitimini İngiltere`de tamamlayan Erdem Moralıoğlu, yine İngiltere`de ki çalışmalarından dolayı "British Fashion Fringe" ödülüne layık görüldü. Yurt dışında müşteri kitlesi oldukça fazla olan markasının ürünlerinde pazarlardan ve nostaljiden esintilere rastlamak mümkün. Ünlü modacının kıyafetlerini giyenler arasında Samantha Cameron, Claudia Schiffer ve Sarah Brown gibi ünlüler yer almakta. 2011-2012 son kış koleksiyonundan resimler ise şöyle:


Hüseyin Çağlayan: (Hussein Chalayan) Moda alanındaki profesyonel organizasyonları son yıllarda daha da artan Hüseyin Çağlayan, Londra`da yaşamakta ve Kıbrıs doğumludur. Tasarımları ile dikkatleri üzerine çeken Hüseyin Çağlayan`ın müşterileri arasında, müzik dünyasının aykırı ismi Lady Gaga ve Amerika`nın first lady`si Michelle Obama var. 

Cemil İpekçi: Türk modasının en renkli yüzlerinden birisi olarak bilinen Cemil İpekçi, tasarımları ile her zaman adından söz ettiren modacılar arasında yer almayı başarmıştır. 1948 yılı Erzurum doğumlu olan ve ülkemizin en tecrübeli modacılarından olan Cemil İpekçi, çalışmalarında Anadolu motiflerini en iyi kullanan modacılar arasında da yer almaktadır. Son defilelerinden bir görüntüye aşağıdan bakabilirsiniz.  

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi