20 Ekim 2011 Perşembe

Çocuklar için kışlık örgü şapka ve bere modelleri

Soğuk kış aylarının gelmesiyle birlikte çocuklarına kışlık bir bere almak yerine örmeyi tercih eden anneler, şişleri çalıştırmaya başladılar bile. Hünerli ellerden çıkan her el işi, satın alınmış bir üründen çok daha değerlidir. Verilen emek sonucu ortaya güzel bir işin çıkması ise örmeyi seven bayanların en büyük istekleridir. Her kadın örmeye başladığı işin sonucunda, farklı ve imrenilecek bir şeyin ortaya çıkması için çaba sarf eder.
Kadınlar için örgü işinde, en büyük sıkıntı işe başlamadan önce nasıl bir örnek ile başlayacağına karar vermesidir. Bazen başlanan işler beğenilmez ve verilen zahmet unutulup, yapılan örgü sökülür ve işe yeniden başlanır. Birde işin içinde hayatta en çok değer verdikleri varlıkları olan çocukları varsa, o işi en iyi şekilde yapmak için her şey düşünülür.
Hanımlar, örmeye başlamadan önce tabiki en iyi örnekleri bulmak için araştırma yaparlar. Bazıları komşularından, bazıları ise hazır giyim firmalarından ipuçları elde ederek bu işe başlarlar. Bu işe gönülden bağlı olanlar ve üretken olmaya çalışanlar ise bildikleri en iyi motifleri, ortaya çıkaracakları harika örgü işlerinde kullanırlar. 
Okula giderken ve dışarıda oynarken, çocuklarının üşümesini ve hasta olmasını istemeyen, bu yüzden onlara kışlık şapka veya bere örmek isteyen anneler için, yeğenlerine güzel bir hediye vermek isteyen teyzeler ve halalar için internette bulmuş olduğumuz bazı çocuk örgü modellerinin resimlerini paylaşıyoruz.
Çocuk örgü şapka modası bu yıl rengarenk.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi