3 Eylül 2011 Cumartesi

2012 makyaj modası - Renk ve makyaj tercihleri

2012 yılı yaklaştıkça kozmetik sektöründe ki en önemli ve söz sahibi markalar, senenin trend renklerinden oluşan ürünlerini piyasaya çıkarmaya başladı. Bu yılın makyaj modasında, hangi renklerin ön planda olduğunu, günlük yaşantınızda ve özel davetlerde daha çok nasıl makyaj tercihi yapmanız gerektiği konusunda ipuçları vereceğiz. Tabi bu ipuçlarını, ünlü kozmetik markalarının 2012 yılı sonbahar kış koleksiyonlarından oluşan ürünlerinin ve internette yaptığımız araştırmaların yardımı ile sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle; 2012 yılının yaklaşan sonbahar ve kış aylarında ne tür makyajların trend olacağını sizlerle paylaşıyoruz. 

* Göz alıcı renklerin uyumu ile belirgin dudaklar: Göz alıcı ve dikkat çekici denilince, ilk olarak aklımıza kırmızı ve kırmızı ailesinden olan borda renkleri geliyor. Senelerdir popülerliği ve modası geçmeyen bu renkler, bu sene ki özel davetlerde ve romantik gecelerde de en çok tercih edilen renkler olacak gibi.

* Farklı renkler ile dumanlı göz makyajı: İyi bir makyajın kalitesini ortaya koyan en önemli unsurlardan birisi de, gözleri dikkat çekici renkler ile belirginleştirmek. Aslında bu olmazsa olmazlardan ve bayanların her yıl vazgeçemediği bir makyaj tutkusu. Fakat bu sene, leylak ve füme gibi daha değişik tonların söz sahibi olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca ince veya kalın eyeliner kullanımının da, her sezon olduğu gibi bu sezonda vazgeçilmezlerden olacağını belirtelim.

* Senenin ön planda olan makyaj trendlerinden, çıplak makyaj: 2012 yılında birbirine zıt makyaj türlerinin trend olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabi bunu o an ki giyiminize ve bulunduğunuz mekana bağlayabiliriz. Günlük yaşantınızda işiniz veya bulunduğunuz yer abartılı makyajı gerektirmiyor ise, çıplak makyaj tam size göre. Zaten bu sene, eski sezonların modası olan abartı makyajın çok fazla söz sahibi olmayacağını ve doğal güzelliğin daha öne çıkacağını söyleyebiliriz. Çıplak makyajda değineceğimiz en önemli nokta, yüzünüzün doğal güzelliğini kolay ve oldukça hızlı bir şekilde yansıtmak. Bunun için yüz hatlarınızı kusursuz göstermeniz ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca gözlerinizde kullanacağınız rimel ve dudaklarınız için kullanacağınız şeffaf rujlar, bu sade makyajın önemli bir parçası olacaktır.

* İnce kaşlar yerini kalın kaşlara bırakıyor: Doğal güzellik erkeklerin son senelerde bayanlarda görmek istediği en önemli unsurlardan. Bu sene, geçmiş senelerin ince kaş modası gidiyor ve yerini bakımlı fakat sade görünümlü kalın kaşlar alıyor.

Aşağıdan 2011 - 2012  sonbahar - kış  ilk makyaj koleksiyonlarını tanıtan markaların renklerine göz atabilirsiniz.

Nars Kozmetik Koleksiyonu:

Dior makyaj koleksiyonu

Chanel makyaj koleksiyonu:

Yves Saint Laurent makyaj koleksiyonu:

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi