15 Şubat 2011 Salı

Vücut şekline göre mayo ve bikini önerileri

Daha şimdiden yaz aylarını iple çeken ve deniz kenarında tatilin keyfini çıkarmayı düşünen bayanlar var. Bir çok ünlü markaların tasarımcıları 2011 için dizayn ettikleri mayo ve bikinileri moda severlere sundu bile. Bayanların yaz aylarında ki en büyük kabusu ise tabiki fazla kilolar veya doğal vücut yapıları. Bu konumuzda; uzman modacıların yorumlarıyla "vücut şeklinize göre nasıl mayo veya bikini seçimi yapmalısınız", buna değineceğiz.

Vücut şekillerini 5'e ayırabiliriz. Bunlar: Kum saati şeklindeki vücutlar, Üçgen vücutlar, Ters üçgen vücutlar, Dikdörtgen vücutlar, Göbekli vücutlardır.

Kum saati şeklindeki vücutlar: Anatomik olarak, bayanların en çok istediği, en iyi vücut yapısıdır. Vücut şekli bu tarz olan bayanlar çok şanslı. Çünkü onlar ne giyse yakışır. Bu vücut yapısında, basen ve göğüs ölçüleri birbirine çok yakın olmaktadır ve belin inceliği oldukça belirgindir. Bu tip bayanlar için, vücut hatlarını çok güzel ortaya çıkaracak olan boyundan iple bağlanan üçgen bikini modelleri başta olmak üzere, bir çok bikini türü önerilmektedir. Bikini seçiminde desenlerdeki ahengi bozmamak için aynı renklerde alt ve üst tercihi yapılması tavsiye ediliyor. Zıt renkler ise güzel vücut şeklinizde ki oranatıyı bozabilir. Ayrıca mayo mayo seçiminde yokini ve mayokini modelleride bu tip bayanlar için idealdir.

Üçgen vücutlu bayanlar: Genel olarak bu tip vücutlarda, basen ölçüleri geniş göğüs ölçüleri ise daha küçüktür. Ayrıca karın bölgeleri ise düz bir yapıdadır. Vücudu bu tipte olan bayanlarda şanslıdır. Çünkü bikiniler bu tip vücutlarada yakışmaktadır. Ama alt kısmı saklamak için düz ve koyu renkleri seçmek, üst bölgeyi ise renk ve desen kombinleri ile belirginleştirmek önerilmektedir. Straplezlerde bu tip vücut şekillerini daha seksi gösterecektir. Bu tip bayanlar mayo seçimlerinizde, düz koyu renkleri tercih etmeli. Ayrıca üst bölgeyi orantıda tutmak için silikon dolgulu mayolar tercih etmelisiniz.

Ters üçgen şeklindeki bayan vücutları: Üçgen vücutların aksine büyük göğüsler, dar kalçalar ve geniş omuzlara sahip vücut şeklidir. Öncelikle, bu tipte vücudu olanlar göğüsleri küçük gösterecek mayo modelleri seçmelidirler. Bikini modellerinde, mümkün olduğu derece üst kısımda tek renkte tonları ve koyu tonları tercih etmeliler. Alt kısım için ise tam tersine renkli ve desenli çeşitler seçmeliler. Bu gibi durumlarda bayanların alt kısımda ipli üçgen bikini tercih etmesi, üst kısımda kalın askılı ve boyundan bağlı modelleri tercih etmesi gerekir. Sporcu tarzı mayolarda seçilebilir. Uzak durulması gereken modeller modeller ise straptez ve silikon destekli üst bikinilerdir.

Dikdörtgen şeklindeki bayan vücutları: Bu vücut tipi; basenlerle bel orantısı aynı olan, bel çıkıntısı aşırı olmayan bir vücut tipidir. Bu tip vücutlarda, yine vücut yapısını dengelemek gereklidir. Bunun için mayokini modeller tercih edilebilir. Nedeni ise; mayokinilerin yan taraflarındaki oyuntunun belinizi daha ince gösterecek olmasıdır. Bikini tercihinde ise daha çok süslü modelleri tercih edilmelidir. Ayrıca deseni çok olan renkli modellerde sizlere ayrı bir hava katacaktır.

Göbekli bayan vücutları: Eğer böyle bir vücuda sahipseniz, kesinlikle bikinilerden uzak durun ve mayo giymeyi tercih edin. Hiç bir bayan göbeği ile dikkat çekmek istemez. Bu yüzden kilolu bayanların bikini tercih etmemesi gereklidir. Mayo seçiminde ise kesinlikle enine çizgili desenlerden uzak durup, boyuna çizgili desenleri seçmelisiniz. Çizgilerde renk tonları iyi seçmelisiniz.

2011 yazında bol güneşli ve iyi bir yaz geçirmeniz dileğiyle.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi