2 Ocak 2011 Pazar

Modada geçmişten günümüze stil ikonu olmuş ünlüler

Geçmişten günümüze bir çok ünlü kendisine has giyim tarzı ile modaya yön vermiş ve moda da yeni bir akım başlatmıştır. Her yıl değişen moda akımı ünlüleri yeni trend arayışlarına sürüklemekte. Arayışlar sonucu ortaya çıkan trendler ise onları moda ikonu haline getirmektedir. Bu konumuzda 50li yıllardan günümüze kadar, giyimi ile moda da ikon olmuş ünlülerin giyim tarzlarından oluşan resimleri paylaşıyoruz.

Kusursuz fiziği ve güzelliğiyle Brigitte Bardot 60lı yıllarda hem sinemaya hem de modaya yön veren ünlülerden birisiydi.

Audrey Hepburn da stil sahibi elit kadınlardan biriydi. İnce, narin ve asil görüntüsüyle her zaman şıklığın sınırlarını zorladı. Stili basit fakat kusursuzdu.

Kusursuz fiziğine güvenerek seçtiği iddaalı kıyafetlerle İngiliz şarkıcı Jane Birkin de, stili ile modayı takip edenlerden biri oldu.

Victoria Beckham her giydiği ile olay olmuş, saçı, gözlükleri ve çantalarıyla Hollywood'da da birçok ünlüye ilham veren isimlerin başında geliyor.

Dağınık olmasına rağmen çarpıcı tarzıyla Ünlü model Kate Moss da, kuşkusuz moda ikonları arasında yer almakta.

"Sex and the City"nin dizisinin Carrie karakteri Sarah Jessica Parker da gerek dizide giydiği kıyafetleri ile gerekse günlük yaşamında ki kıyafet seçimi ile modanın liderlerinden..

Genç nesil ünlülere gelince Victoria Beckham'ın rakiplerinden birisi olarak gösterilen Lindsay Lohan'da tarzı ile moda ikonlardan birisi oldu..

Kıyafetleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir diğer ünlü ise, OC dizisiyle yıldızı parlayan Mischa Barton.

Yaşam şekli ve skandal haberleri ile çoğu zaman eleştiri almasına rağmen giydikleri ile en çok takip edilen ünlülerden biriside şüphesiz Paris Hilton.

Ünlü şarkıcı Lionel Richie'nin kızı Nicole Richie de giyim stili ile genç nesilin ikonlarından biri haline gelen isimleri arasında.

Dünyaca ünlü İspanyol seksi star Penelope Cruz da, son dönemlerde ki tarzı ile moda ikonlarından birisi olmayı başardı.
Konu ve resimler için CNN Türk'ten yararlanılmıştır.

1 yorum :

Adsız dedi ki...

Victoria Beckhamın giyiminde ne var anlamıyorum ya :) Ne zaman görsem sabit şeyler var üzerinde. Yani moda ikonu kavramıda çok farklı bir şey.

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi