25 Ocak 2011 Salı

2010 yılının en çok kazanan mankenleri

Bir Amerikan dergisi olan Forbes'in araştırmasına göre; geçtiğimiz 2010 yılı içerisinde en çok kazanan mankenler moda dünyasına açıklandı. Bu modellerin bir çoğu tabi ki Victoria's Secret gibi dünyaca ünlü markaların modelleri arasından çıktı. Güzelliğiyle milyonları cebine koyan mankenler listesinde lider olan dünyaca ünlü bu seksi mankenler, gerek podyumlardan ve tanıtım kampanyalarından, gerekse önemli markalar için yapmış oldukları özel koleksiyonlardan oldukça fazla kazandılar. Özel yaşantısı ve günlük yaşantısıyla da devamlı takipte olan bu güzel modellerin isimlerini ve birbirinden güzel fotoğraflarını siz moda severler ile paylaşıyoruz.

Ünlü Amerikalı model Carolyn Murphy 3,5 milyon dolar kazancı ile 10. sırada yer alıyor.

İlk kez bu sene Balenciaga ve Louis Vuitton gibi markaların podyumunda boy gösteren Victoria's Secret meleği Miranda Kerr, 9. sırada..

2010'u 4,5 milyon Dolar kazançla 8. sırada yer alan Daria Werbowy, Hakaan'ın son defilesini açan modeldi.

5,5 milyon Dolar'lık bir bütçeye sahip olan güzel Rus model Natalia Vodianova, Guerlain ve Calvin Klein parfümleri haricinde Naked Heart Foundation'dan kazandıkları ile bu listede 7. sırada yer aldı.

İstanbul Fashion Week'te de Koton defilesinde podyumda yer alan Victoria's Secret'n ünlü modeli Alessandra Ambrosio; Prada, Louis Vuitton ve Moschino showlarıyla birlikte, 2010'da 5,5 milyon Dolar'lık iş aldı. Bu listede 6. sırada.

25 yaşındaki Hollandalı seksi model Doutzen Kroes 2010 yılında ki 6 milyon Dolar bütçesiyle 5. sırada yer aldı.

2010 yılı kazancı 7,5 milyon dolar olan Victoria's Secret meleği Adriana Lima, Kasım ayında doğum yapmasına rağmen bütçesi ile 4. sırada yer alıyor.

TopShop ve Longchamp koleksiyonlarıyla birlikte, 2010 senesindeki toplam kazancı 9 milyon Dolar olan Kate Moss listede 3. sırada..

Dünyanın en tecrübeli modellerinden birisi olan Alman model Heidi Klum, tv programları haricinde LG, Diet Coke, Volkswagen ve McDonald's ile yaptığı çalışmalar ile birlikte 16 milyon Dolar kazanarak 2. sırada yer aldı.

Geçtiğimiz sene Aralık ayında doğum yapan Gisele Bündchen, çoğu kişiyi şaşırtıp 6 hafta sonra Amerikan Vogue'una kapak olmuştu. Gisele Bündchen 2010 yılında kazandığı 25 milyon Dolar ile ilk sırada yer alıyor.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi