9 Kasım 2010 Salı

İnce görünmek için nasıl giyinmelisiniz ?

7'den 70'e bir çok kadının korkulu rüyasıdır fazla kilolar. Bayanlar fazla kilolarını saklamak için bir çok yöntemi denerler. Kiloları saklamanın en güzel yöntemi ise kıyafet seçimi, desenler ve renklerdir. Bunun için ayrıca kıyafet almanıza bile gerek yoktur. Sahip olduğunuz kıyafetler sizlere bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Bu yazımızda, fazla kilolarını saklamak isteyen bayanların, nasıl giyinmeleri gerektiği hakkında bilgilere değineceğiz.

1-) Tek renk giyim:
Baştan aşağıya tek renk giyinmek vücudunuz ile bir bütünlük sağlar ve sizi olduğunuzdan daha zayıfmışınız gibi gösterir. Bu senenin yani 2011 kış modasının favori renklerinden birisi kahverengidir. Kahverengi tek renk giyim tarzı için oldukça idealdir. Özellikle de giydiğiniz elbise ile birlikte çizme kombinlerde tek renk tercih etmeniz sizi daha ince gösterir, ve bu şekilde fazlalıklarınızı gizleyebilirsiniz.

2-)Çizgi desenli elbiseler:
2010 yılının yaz modasında trend olmuş çizgiler; doğru seçimlerle olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlayacaktır. İnce veya kalın ayrımı yapmadan, enine çizgili kıyafetleriniz sizi olduğunuzdan daha geniş göstermektedir, bu yüzden yatay çizgili kıyafetlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Çizgili giyimde ki tercihiniz kesinlikle ince ve sık dikey çizgili kıyafetler olmalıdır. Özellikle, giydiğiniz kıyafetteki çizgilerin diğerinden bir ton daha açık olması sizi sizi bu konuda rahatlatacaktır.

3-)Koyu renkli kıyafet seçimi:
Bit çok bayanın bildiği gibi siyah, lacivert, gri vb. koyu renkler sizi olduğunuzdan daha zayıf göstermektedir. Fakat, zayıf görünmek için, genellikle koyu olan mevsim kıyafetlerini daha da karartmamalıyız. Bunun için kıyafetinizle birlikte kullanacağınız aksesualar size yardımcı olacaktır. Baştan aşağıya siyah giydiğinize; ışıltılı ve taşlı büyük küpeler takarak, ilgiyi yüzünüze çekebilir veya parlak kırmızı benzeri renkte ayakkabılar ile ilgiyi ayaklarınıza çekebilirsiniz.

4-)Doğru iç çamaşırı seçimi:
Bir giyimde iç çamaşırı, üzerinize giydiğiniz bir elbise ya da ayağınıza giydiğiniz bir ayakkabı kadar önemlidir. Yapacağınız yanlış iç çamaşırı tercihi tüm fazlalıklarınızı öne çıkarır ve olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olur. Özel günler dışında kalçalarınızı sarmayan g-string, tanga tarzı iç çamaşırlarını günlük hayatınızda tercih etmeyiniz. Destekleyici özellikte olan iç çamaşırları veya külotlu çoraplar kalçalarınızı toparlayacaktır, sizlerin daha ince ve dik görünmenizi sağlayacaktır. Koyu renk opak çoraplar, topuklu ayakkabılarla birlikte bacaklarınızın daha uzun ve ince görünmesini sağlayacaktır.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bizi İzleyin

Son Yorumlar

Blog Arşivi